SOS – trzeba pomóc chłopcu - strażnik osiedla dał radę!

Osiedle Borek Zespół Szklono – Przedszkolny nr 19 przy ul. Januszowickiej 35, to właśnie tu chodzi do szkoły chłopiec, który potrzebuje pomocy. Jego stan zdrowia wymaga specjalistycznego leczenia, na które są potrzebne środki.

W tym miejscu ważną rolę odegrała dyrekcja szkoły i strażnik miejski Zbigniew Wester, do którego zwrócono się z prośbą o pomoc. Jak zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy? Rozwiązaniem było zorganizowanie publicznej zbiórki pieniężnej. Został zawiązany komitet społeczny a nasz strażnik pomógł sporządzić wniosek pisemny do MSWiA – i zgoda została udzielona.

Teraz strażnik Zbigniew, mógł pomyśleć o zorganizowaniu festynu szkolnego „Bezpieczny uczeń”. Znalazło się wielu, którzy odpowiedzieli na apel, tu także strażnik stał się emisariuszem, który wzywał do pomocy.

DSCN0184

DSCN0171

 

Festyn odbył się 22 września, uczestniczyli przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, WOPR i wielu innych, którzy chcieli pomóc. Byli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele a także okoliczni mieszkańcy.

DSCN0186

DSCN0187

DSCN0194

DSCN0197

Zbiórka pieniędzy udała się – zebrano 12.833,14 zł.. Bardzo wszystkim dziękujemy!

Nasz strażnik jest znany na osiedlu Borek, pracuje tu od wielu lat. Mieszkańcy wiedzą, że mogą mu zaufać – on nigdy nie zawiedzie. Dla wielu może być wzorem zaangażowania w sprawy społeczności lokalnych.

WESPODZ

WF

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy