Nasi strażnicy

Żorżyk – wokalista, gitarzysta basowy

Damian Szewczyk, strażnik osiedlowy na Żernikach we Wrocławiu, prywatnie ojciec, a w wolnych chwilach wokalista i basista rockowy. W Straży Miejskiej Wrocławia pracuje od 1998 roku.

To muzyka sprawia, że może być sobą, odczuwając takie emocje, o których można tylko pomarzyć.

Łapy, łapy, cztery łapy...wywiad z jednym z naszych Jubilatów

Witold Matławski obchodzi w tym roku 25-lecie pracy w Straży Miejskiej Wrocławia. Na co dzień można go spotkać podczas wykonywania obowiązków służbowych w Sukiennicach 9, gdzie zajmuje się ochroną budynku (m.in. w nim ma swoją siedzibę Prezydent i Rada Miejska Wrocławia).

25- lecie Straży Miejskiej - wywiad z Edwardem Bzowym

Rozmawiam z Edwardem Bzowym, zastępcą Naczelnika Oddziału Straży Miejskiej Wrocławia. Ćwierć wieku w służbie i na służbie, czy nachodzi Cię jakaś refleksja?

Wrocławski Hern*

Zaraz po zakończeniu edukacji w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych Andrzej przyjął się do wrocławskiej Straży Miejskiej. I tak od 23 lat pracuje w jej szeregach. Zaczynał jako szeregowy funkcjonariusz patroli pieszych, konnych, później kierownik, z-ca naczelnika obecnie jest naczelnikiem oddziału. Szczęśliwy mąż, spełniony ojciec dwójki dorosłych dzieci, a od niedawna dziadek.

Inspektor na tropie przodków

W tym roku starszy inspektor Piotr Szereda rozpocznie 18 rok służby w Straży Miejskiej Wrocławia. Praca, która z początku miała być tymczasową, okazała się bardziej interesująca i rozwijająca niż mogło się to wydawać.

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy