Nasza praca

Sprawdź czy twój samochód jest ekologiczny!

Bezpośredni wpływ na jakość powietrza we Wrocławiu ma także to co wydostaje się z rur naszych samochodów. Ustalone normy emisji spalin powinny być przestrzegane ale nie zawsze wiemy, czy nasz pojazd nie truje swoimi wyziewami.

Uprawnienia Strażników z Patrolu Ekologicznego

Funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska posiadają Upoważnienia Prezydenta Wrocławia do przeprowadzania kontroli na podstawie art. 379 prawa ochrony środowiska.

Spalanie odpadów

W dniu 11.04.2017r. funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska  ukarali mandatami dwie osoby na łączna kwotę 1000 zł za spalanie odpadów. Sprawcy wykroczenia na ul. Rakietowej spalali sklejkę meblową oraz podkłady kolejowe w ognisku.

500 zł za podrzucanie śmieci

W poniedziałek przy ul. Paczkowskiej, około godziny 10:00  funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska zauważyli obok osłony śmietnikowej duże ilości śmieci w postaci gruzu, desek i innych.

Rozbierał samochód na części

W środę 22 marca, funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska  na ulicy Piwowarskiej stwierdzili rozbieranie samochodu na części, powodujące przy tym zanieczyszczenie terenu.

Zabrudzona jezdnia

We wtorek na ul. Czekoladowej funkcjonariuszka Oddziału Ochrony Środowiska zauważyła zabrudzoną błotem i piachem jezdnię , ślady doprowadziły ją do ul. Supińskiego.

500 zł mandatu dla kierowcy betoniarki

W dniu 21 marca funkcjonariuszka Oddziału Ochrony Środowiska, zauważyła jak na ul. Supińskiego, kierowca betoniarki wylewa na jezdnię oraz pobocze wodę z resztkami betonu, zanieczyszczając tym samym miejsce publiczne.

Spalanie odpadów w teorii i w praktyce

To temat szkolenia, na którym swoimi doświadczeniami i uwagami podzielił się Naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej Wrocławia.

Nowe zasady odbierania odpadów

Od 1 stycznia 2017 roku we Wrocławiu będą obowiązywały nowe zasady ułatwiające segregowanie i odbieranie niektórych rodzajów odpadów od mieszkańców.

Mycie ciężarówki

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w dniu 27 września otrzymali zgłoszenie o zanieczyszczonej ulicy Hetmańskiej.

Nieprawidłowości na budowie

28 lipca o godzinie 13:45 funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej Wrocławia na ul. Nasypowej przeprowadzili kontrolę terenu, na którym prowadzone były prace remontowe.

Brak umów na wywóz szamba

18 lipca na ulicy Wilkszyńskiej funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska prowadzili kontrolę z zakresu gospodarki odpadami.

Konsekwencje niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej

Podczas wczorajszej kontroli u zbiegu ulic Klonowej, oraz Serowarskiej patrol straży zauważył niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną na drodze. Osobą odpowiedzialną za niezabezpieczone miejsce był kierownik prac wykonywanych przy montażu kanalizacji.

Niezabezpieczony wykop

Wczoraj na ulicy Żużlowej strażnicy miejscy ujawnili niezabezpieczony wykop, który stwarzał zagrożenie dla ludzi. Wraz z pracownikiem Regionalengo Zarządu Gospodarki Wodnej odbyto wizję terenową.

Kontrola "pod napięciem"

Dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy wczoraj nie doszło do wypadku przy skrzyżowaniu ulic Giżyckiej, a Kętrzyńskiej. Patrol eko przeprowadzając kontrolę terenów pod kątem ładu i porządku zauważył otwartą bramę przy transformatorowni.

Spalanie odpadów w ognisku

W dniu 3 czerwca patrol na ulicy Buforowej podjął interwencję wobec mężczyzny spalającego w ognisku odpady organiczne, plastikowe i meblowe.

Spalanie odpadów plastikowych i bytowych

W dniu wczorajszym na ulicy Chobieńskiej funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia zauważyli silne zadymienie. W wyniku podjętych czynności patrol stwierdził spalanie odpadów plastikowych oraz bytowych w ognisku.

Źle przechowywane odpady

W dniu 30 maja przy ulicy Centralnej we Wrocławiu, patrol dokonał kontroli przestrzegania przepisów porządkowych.

Olej napędowy na jezdni

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w piątek o godzinie 18:40 zauważyli na jezdni przy ulicy Powstańców Śląskich smugę i plamy substancji ropopochodnej .

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy