Mini ratownik

8700 MiniRatowników

Od początku roku trwa nauka pierwszej pomocy najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w ramach programu „Mini Ratownik”. Nie spodziewaliśmy się, że pomysł naszych funkcjonariuszek: Beaty Dopierały – pielęgniarki i Pauliny Molendy – ratownika medycznego, odbije się tak szerokim echem wśród nauczycieli i wychowawców ze żłobków, przedszkoli i szkół.

WOŚP, MiniRatownik, dzieciaki i Rekord Guinessa

16 października przypada „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy w dniu 17 października 2016 r. w godzinach 12:00 – 12:30, już po raz czwarty organizuje w całej Polsce wspólne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, przez jak największą ilość osób. Jest to możliwość pokazania całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

„MINI RATOWNIK” dla najmłodszych

Dnia 11 lutego 2016 r. odbyły się kolejne już zajęcia w ramach w programu Mini Ratownik we wrocławskim żłobku Zielony Groszek, który znajduje się przy ulicy Rolniczej. Zajęcia przeprowadziły funkcjonariuszki z Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej Paulina Molenda oraz Beata Dopierała. Po raz pierwszy zajęcia były prowadzone dla dzieci w wieku do 3 lat.

Mini Ratownik w „Zielonym Groszku”

W dniu 28 stycznia 2016 r. funkcjonariuszki z Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej, Beata Dopierała i Paulina Molenda przeprowadziły zajęcia w ramach akcji „Mini Ratownik” w żłobku „Zielony Groszek” przy ulicy Rolniczej.

            W zajęciach brała udział grupa trzylatków i ich wychowawczynie.

„Mini Ratownik” - pierwsza pomoc dla najmłodszych

Funkcjonariuszki z Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej: młodszy inspektor Beata Dopierała i młodszy specjalista Paulina Molenda stworzyły program nauki pierwszej pomocy dla najmłodszych pod nazwą „Mini Ratownik”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 2,5 – 10 lat. Program ma na celu naukę najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy.

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy