Działania w szkołach

''Bezpieczne wakacje'' w przedszkolu

28 czerwca br. wrocławski strażnik poprowadził prelekcję p.t. ”Bezpieczne wakacje”, która odbyła się w Przedszkolu nr 16 przy ul. Wietrznej 50 we Wrocławiu.

Lekcja przyrody ze Strażą

W minionym tygodniu funkcjonariusz Straży Miejskiej Wrocławia, Piotr Szereda, przedstawił dzieciom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 10 we Wrocławia, „Rolę pszczół w ekosystemie miejskim oraz zagrożenia ze strony os i szerszeni”.

Dzieci segregują śmieci

Do którego pojemnika na śmieci należy wyrzucić szkło, papier, a gdzie tworzywa sztuczne? Uczenie dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli o segregacji odpadów należy do jednych z wielu obowiązków strażników Straży Miejskiej Wrocławia.

„Zuzia porządkuje świat” ze strażnikami

Oddział Ochrony Środowiska to codzienne interwencje: sprawdzanie czy są segregowane odpady, czy dochodzi do spalania odpadów lub czy szamba są legalnie opróżniane. To tylko nieliczne działania jakie prowadzą nasi "ekostrażnicy".

Mali ratownicy wśród Skrzatów

Program „Mini Ratownik” wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród przedszkolaków i ich opiekunów.

Wizyta w Galileo

13 stycznia nasi funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole GALILEO we Wrocławiu gdzie z przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Bezpieczeństwo ważna rzecz

We wtorek nasza funkcjonariuszka odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola Marco Polo. Znaki drogowe i zachowanie się na drodze to tematy wiodące, które omawia Dorota Żukowska.

Sieradzanie we Wrocławiu

W ramach półkolonii, w których Straż Miejska Wrocławia bierze czynny udział, organizowane są również wycieczki po Wrocławiu.

Półkolonii ciąg dalszy

Wczoraj zostały przeprowadzone zajęcia dla 120 dzieci z Szermierczej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 z ul. Romualda Traugutta 37 we Wrocławiu dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Półkolonie we Wrocławiu

Wakacje nie muszą być nudne. Okres wakacyjny to szczególny czas nie tylko dla całej rodziny, ale przede wszystkim to czas kiedy dzieci i młodzież mogą odetchnąć od pierwszych obowiązków spędzając wakacje w górach, nad wodą lub na koloniach.

Zawody dla młodych

Dzisiaj w Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie w ramach poznawania nowych zawodów. Słuchaczami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 93 z klas IV i V.

Z nami bezpieczniej

W Cinema City zorganizowano Dzień Dziecka pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Nasz funkcjonariusz przeprowadził zajęcia dla dzieci z różnych szkół.

Z wizytą u "Wielkiego Brata"

Uczniowie z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "Arka" z ul. Stalowowolskiej oraz grupa dzieci z półkolonii organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście przy ul. Stanisława Dubois miały okazję uczestniczyć w wycieczce po Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Uczymy małe dzieci bezpieczeństwa

W tym tygodniu podobnie jak w ubiegłym funkcjonariuszka Dorota Żukowska przeprowadziła zajęcia w Przedszkolu Wesołe Nutki przy ul. Ignuta 30, w Żłobku Zielony Groszek przy ul. Rolniczej 36, w Szkole Podstawowej nr 113 przy ul. Zemskiej oraz w Przedszkolu nr 58 przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu.

Na ferie marsz!

Postanowiliśmy rozpocząć cykl zajęć, które odbędą się w czasie ferii. 1 lutego 2016 r. przeprowadzone zostały zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Drobnera. Przypomnieliśmy dzieciom na co powinny zwracać uwagę podczas zabaw na podwórku i w domu.

Cyberprzemoc - realne zagrożenie

Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów i zaniechań w cyberprzestrzeni. Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół Straż Miejska Wrocławia prowadzi zajęcia, które dotyczą zagadnień związanych z cyberprzemocą.

"Wrocławska Bezpieczna Szkoła" wielki konkurs plastyczny roztrzygnięty

Wczoraj zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Wrocławska Bezpieczna Szkoła”, którego organizatorami byli Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Straż Miejska Wrocławia.

Narkotyki i dopalacze zagrożeniem dla współczesnej młodzieży

Narkotyki, to bardzo poważny problem ostatnich lat, jak reagować na to nowe zjawisko? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestniczy debaty zorganizowanej przez Wydział Prewencji  i Patrolowy KMP we Wrocławiu.

Zwiedzamy i poznajemy historię Rady Miasta Wrocławia

W dniu 7.12.2015 r. funkcjonariusz oraz przewodnik miejski miasta Wrocławia Paweł Grąbczewski i Paulina Molenda przeprowadzili zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 71 znajdującej się przy ul. Podwale we Wrocławiu.

Mali strażnicy

2 grudnia odbyły się zajęcia z maluchami i starszakami z Przedszkola Logicus przy ul. Raciborskiej 2 na Księżu Małym.

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy