Fundacja Ukraina z wizytą na Partynicach

Dnia 4 lipca br. dzieci z półkolonii, zorganizowanych przez Fundację Ukraina odwiedziły Referat Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia na Partynicach.

Fundacja Ukraina, założona w 2013 roku z inicjatywy Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu - Grzegorza Dzika, podejmuje różnorodne działania na rzecz integracji ze społeczeństwem polskim. W związku z tym, wspiera migrantów i cudzoziemców pochodzenia ukraińskiego w rozwoju społecznym, zawodowym i osobowym, dbając o ich sferę edukacyjną, szkoleniową i kulturalną.

Spotkaniu na Partynicach przyświecała m.in. również idea zaznajomienia się z zasadami, jak żyć bezpiecznie w mieście. Dlatego dzieci poinformowane zostały o istniejących zagrożeniach i zapoznały się z pierwszą pomocą. Ponadto, strażnicy z Referatu Patroli Konnych oprowadzili najmłodszych po stajni, pozwalając na bezpośredni kontakt ze zwierzętami i karmienie ich kostkami cukru. Pokazali też, na czym polega umiejętność siodłania konia.

Funkcjonariusze postarali się też o inne atrakcje - rozpalili ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i pianki. Po posiłku, dla chętnych i odważnych przygotowano przejażdżkę na służbowych koniach po Miasteczku Western - Jack's City. Na zakończenie wizyty młodych gości z Fundacji Ukraina, strażnicy miejscy zaprezentowali Wrocławski Tor Wyścigów Konnych z trybunami do oglądania wyścigów i innych turniejów.

1. FUNDACJA

2. FUNDACJA

3. FUNDACJA

4. FUNDACJA

5. FUNDACJA

6. FUNDACJA

7. FUNDACJA

8. FUNDACJA

9. FUNDACJA

10. FUNDACJA

11. FUNDACJA

12. FUNDACJA

13. FUNDACJA

14. FUNDACJA

15. FUNDACJA

16. FUNDACJA

S

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy