Bezpieczny Senior

Straż Miejska Wrocławia otacza wielką troską najstarszych swoich mieszkańców. Stąd pomysł wydania ulotki zatytułowanej "Bezpieczny Senior". Podane są w niej najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się podczas codziennych czynności życiowych.

Pracownicy Straży Miejskiej mają nadzieję, że rady i wskazówki pozwolą starszym osobom uniknąć wielu czyhających na nich zagrożeń i uchronić się przed oszustami. Apelują więc do seniorów o zachowanie w każdej sytuacji ostrożności i zdrowego rozsądku. Aby nie paść ofiarą złodziei, nie powinni oni nosić przy sobie większej gotówki pieniędzy, nauczyć się na pamięć numeru PIN swojej karty płatniczej, torebkę trzymać zawsze blisko siebie i nie zostawiać jej nigdzie bez nadzoru, a także nie pożyczać pieniędzy osobom nieznajomym. Pracownicy Straży upominają też, że nie wolno otwierać drzwi obcym, bez wcześniejszego popatrzenia przez wizjer, nie wpuszczać nieznanych przedstawicieli instytucji, nie dawać im żadnych pieniędzy ani nie podpisywać z nimi jakichkolwiek umów. Poza tym, nie zostawiać nieznajomego samego w mieszkaniu i nie przekazywać pieniędzy za pośrednictwem osób podających się za znajomych lub członków rodziny. Ponadto pieniądze w domu powinno się przechowywać w miejscu trudno dostępnym i nikomu nie należy udzielać jakichkolwiek informacji osobistych przez telefon. Starsze osoby należy także przekonywać, aby nie wychodziły z domu o zmroku i starały się omijać tereny nieoświetlone.

Swój apel do społeczeństwa, Straż Miejska Wrocławia podsumowuje stwierdzeniem, że prawdziwe bezpieczne funkcjonowanie we współczesnych realiach zagwarantowane może być zarówno poprzez własne czujne zachowanie, jak i racjonalną ocenę rzeczywistości.

S

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy