Bezpiecznie nad wodą

Straż Miejska Wrocławia w swoich prewencyjnych propozycjach przedstawia kilka cennych wskazówek, jak bezpiecznie spędzić czas wolny nad wodą.

Chcąc komfortowo przeżyć okres letniej kanikuły, należy też zadbać o swój organizm, zachowując ostrożność i umiarkowanie nad wodą, co oznacza, że kąpieli zażywać można wyłącznie w miejscach strzeżonych, przestrzegając regulaminu kąpieliska i stosując się do zaleceń ratownika.

Do wody nie należy wchodzić po dłuższym nasłonecznieniu oraz bezpośrednio po spożyciu posiłku czy alkoholu lub innych środków odurzających. Nie wolno też wchodzić bez obecności osób trzecich i nie wypływać na otwarty akwen bez asekuracji, zwłaszcza gdy nieznana jest głębokość zbiornika. Nad kąpiącym się dzieckiem zawsze czuwać musi rodzic lub inny dorosły. Konieczne jest także sprawdzenie stanu technicznego sprzętu wodnego, którego się używa i upewnienie się, czy dzieci korzystające z niego zaopatrzone są w kamizelki ratunkowe. Aby uniknąć udaru słonecznego, zalecane jest zakładanie nakrycia głowy.

woda2

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy