W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

MiniRatownik – podsumowanie roku 2019 (czytaj dalej)

W styczniu mijają cztery lata od kiedy Straż Miejska Wrocławia realizuje program „MiniRatownik”. Postawiliśmy sobie za cel wykształcenie naszych najmłodszych właśnie w kierunku udzielania pierwszej pomocy.
Dziś robimy podsumowanie roku 2019. Przeszkoliliśmy w tym czasie ponad 10000 osób z 65 placówek. Zajęcia były realizowane w różnych grupach wiekowych, począwszy od żłobka. Największa ilość zajęć odbyła się w grupach wiekowych 2,5 – 10 lat. Z niektórymi dziećmi spotykamy się już kolejny raz i jesteśmy pewni… to co robimy działa!

Maluchy doskonale pamiętają przekazaną im wiedzę i potrafią ją zastosować.

Byliśmy w Szkole Podstawowej nr 74 przy ul. Kleczkowskiej i uczestniczyliśmy z dziećmi w kolejnej próbie pobicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W próbie brało udział 230 uczniów szkoły.
12 czerwca odbył się finał konkursu „MiniRatownik 2019” do którego zakwalifikowało się 11 trzyosobowych drużyn z wrocławskich szkół podstawowych. Dzieci musiały zmierzyć się z szeregiem konkurencji dotyczących m.in. pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, ekologii. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
MiniRatownikami roku 2019 zostały dzieci z drużyny Szkoły Podstawowej 32 przy ul. Kłodzkiej.

Przypominamy!
Program „MiniRatownik” ma na celu nauczenie najmłodszych: zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci mogą ćwiczyć na specjalnych fantomach resuscytację, mogą zapoznać się z zasadami działania defibrylatora AED i gdzie to urządzenie jest dostępne.
Przy okazji zajęć z pierwszej pomocy zawsze zapoznajemy naszych podopiecznych z umundurowaniem i pracą Strażnika Miejskiego.
Funkcjonariuszka prowadząca zajęcia inspektor Beata Dopierała ukończyła Wyższą Szkołę Medyczną w Legnicy na kierunku pielęgniarstwo.
Nauczycieli i opiekunów ze żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, chętnych, aby przeprowadzić w ich placówkach zajęcia z cyklu „MiniRatownik” prosimy o kontakt na adres http://straz@strazmiejska.wroclaw.pl.

Szczegóły programu można uzyskać pod numerem telefonu 502810968

BD