W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NA WYSPIE SŁODOWEJ

Zbliżająca się XXVIII rocznica istnienia Straży Miejskiej Wrocławia oraz Święto Straży Gminnych, to szczególna okazja do bycia bliżej mieszkańców. W dniu 1 września, w godzinach 13:00 – 18:00, na Wyspie Słodowej odbędzie się autoprezentacja naszej jednostki. Będziemy w ten dzień przybliżać wszystkim, obszary naszego działania – tym razem na wesoło. Zapraszamy całe rodziny – warto być razem z nami !

W trakcie imprezy zaplanowano wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu, organizację zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży. Dla dorosłych przewidziano możliwość założenia blokady na koło radiowozu Straży Miejskiej lub przejście toru w alkogoglach. W trakcie autoprezentacji będzie można zobaczyć samochód specjalistyczny Oddziału Ochrony Środowiska, którego funkcjonariusze przybliż tematykę segregacji odpadów oraz zagadnienia dotyczące proekologicznych zachowań. 

W trakcie imprezy przewidujemy również pokazy patrolu konnego, pokazy pierwszej pomocy, naukę przechodzenia przez pasy dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.

W czasie prezentacji i zabaw, udział w festynie bierze również wiele innych instytucji i wystawców w ramach trwającego programu „Wyspa na Weekend”

wf