W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

PATROL KONNY I DZIEŃ DZIECKA W PRZYLĄDKU NADZIEI

W dniu 03 czerwca 2019r. w Parku Skowronim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Referat Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia od wielu lat czynnie włącza się w pomoc dzieciom organizując m.in. we współpracy z fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” Korowód Nadziei. Tym razem również nie obyło się bez udziału jeźdźców st. insp. Krzysztofa Jakubczyka i st. str Joanny Bodańczuk, konia Straży Miejskiej San Northa oraz Strażnika Osiedla Borek specj. Zbigniewa Westera.

W trakcie imprezy można było usiąść na grzbiecie służbowego rumaka, zrobić zdjęcie, czy po prostu pogłaskać. Dzięki uprzejmości Dyrektora Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice Jerzego Sawki do dyspozycji dzieci był także kucyk Tomi, który nietypowo dołączył do patrolu strażników.
Przylądek Nadziei – najnowocześniejszy w Polsce szpital onkologiczny dla dzieci. Powstał w kompleksie Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej. Klinika odpowiada za leczenie dzieci chorujących na nowotwory nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z pozostałych województw. Rocznie jest to nawet dwa tysiące małych pacjentów z całej Polski. W nowej klinice jest wydzielona strefa do nauki i zabawy. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy, pokoi zabaw, biblioteki i dwóch szkolnych sal. Bezpośrednio przy budynku znajduje się plac zabaw i niewielki park, który doskonale nadaje się do organizacji spotkań, takich jak to z okazji Dnia Dziecka.

BD – Oddział ZP