W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

STRAŻNICY POMOGLI KOBIECIE – ”cieszę się, że ktoś o mnie pamiętał w dniu kobiet. To odmieni moje życie…”

W dniu 08 marca 2019 r. o godzinie 08.55  st. inspektor Marcin Kubiak podczas kontroli służbowe przy ulicy Pasiecznej,  stwierdził trudną sytuację życiową mieszkanki nieruchomości. Kobieta z uwagi na ciężką sytuację materialną, nie posiadała podstawowych środków do życia. Strażnik nawiązał kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pracownik MOPS-u na prośbę funkcjonariusza udał się na wspólną wizję warunków egzystencji kobiety.

W wyniku przeprowadzonego wywiadu środowiskowego pracownik socjalny pomógł kobiecie w wypełnieniu dokumentów niezbędnych do otrzymania pomocy w postaci darmowych biletów komunikacji miejskiej, zasiłku, talonów na odzież i jedzenie oraz świadczeń medycznych. W związku z tym, iż kobieta oznajmiła funkcjonariuszowi, że od kilku dni nie spożywała ciepłego posiłku. St. Inspektor Marcin Kubiak w tym samym dniu dostarczył kobiecie pakiety żywnościowe. Następnie patrol udał się do siedziby Caritas, gdzie pobrał dla kobiety odzież, obuwie oraz środki higieny. Inny patrol funkcjonariuszy  z Oddziału Ochrony Środowiska M. Gródecki, D. Kruszewski udał się do  Schroniska Św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet i pobrał środki czystości, odzież, bielizna, koce, pościel, posiłki dla kobiety – które zostały dostarczone tego samego dnia.

Kobieta przyjmując pomoc rzeczową oświadczyła cyt. ”cieszę się, że ktoś o mnie pamiętał w dniu kobiet. To odmieni moje życie…”

wf