W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przez cały miesiąc listopad podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania wraz z wychowawcami i Dyrekcją oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia szczególnie angażowali się w pomoc opuszczonym zwierzętom, prowadząc dla nich zbiórkę potrzebnych rzeczy. Dla psów i kotów – podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, przygotowaliśmy: karmę suchą i mokrą, smakołyki, koce, posłania, poduszki, żwirek, podkłady higieniczne, zabawki, smycze, obroże, kuwety i inne gadżety.

W poniedziałek, 3 grudnia, wychowankowie WCOiW z Dyrektorem Sylwestrem Pajęckim oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia z inicjatorem akcji insp. Beatą Dopierałą, złożyli wizytę schroniskowym czworonogom i przekazali im prezenty.

Skorzystaliśmy z okazji, aby dowiedzieć się kilku rzeczy o życiu bezdomnych zwierząt. Po terenie schroniska oprowadziła nas przemiła Pani, która rozmawiała z nami o sensie istnienia takich miejsc oraz pokazała w jakich warunkach żyją podopieczni. Opowiedziała o zasadach funkcjonowania placówki i adopcji zwierząt, pracy wolontariusza – jego obowiązkach i formach współpracy. Wzruszeń było co niemiara. Większość psów poprzez szczekanie i skakanie starało się zwrócić na siebie uwagę, a kolejne pary smutnych psich oczu wyciskały łzy. Taka wizyta to znakomity przykład na to, że warto zaszczepiać w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiać na nieszczęścia i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym, nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Młodym „zwierzolubom” przekazano pamiątkowe dyplomy „Przyjaciela Schroniska”.

„Nie kupuj – adoptuj”
Jeżeli ktoś z Państwa szuka przyjaciela, takiego na zawsze, to znajdzie go w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

we Wrocławiu przy ul. Ślazowej.

BD – Oddział ZP

Zdjęcia: Krzysztof Porawski

Polecają się do adopcji!!!