W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

UWAGA KIEROWCY! W TYCH MIEJSCACH NIE PARKUJEMY!

Już jutro 16 czerwca 2018r. (sobota) w Stolicy Dolnego Śląska odbędzie się po raz kolejny wielki bieg ulicami miasta – 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Rekordowe 12 000 biegaczy z około 30 krajów świata wyruszy w trasę wiodącą ulicami miasta o 22:00. Uczestnicy wystartują z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

 

 

Wrocławski półmaraton to co roku wydarzenie nie tylko sportowe, ale i kulturalne. Impreza, w której uczestniczą obywatele kilku kontynentów, to idealna wizytówka Miasta Spotkań w kraju i zagranicą. Staramy się, by elementy oprawy biegu stanowiły pomost pomiędzy kulturą fizyczną a innymi rodzajami kultury. Podczas najbliższej edycji naszego biegu motywem przewodnim stanie się film: zawodnikom podczas startu i w wyznaczonych punktach przy trasie będą towarzyszyć dźwięki znane z kinowych hitów, a przy Stadionie Olimpijskim zostanie rozstawione kino plenerowe! Serdecznie zapraszamy zarówno do dopingowania uczestników, jak i korzystania z atrakcji oprawy imprezy.

Ze względu na bezpieczeństwo zawodników, jesteśmy zobowiązani do całkowitego wyłączenia trasy biegu z ruchu kołowego. To oznacza, że od około godziny 21:00, dnia 16. czerwca do około 2:30 17. czerwca nie będzie możliwości poruszania się po trasie 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Znacznie utrudniony stanie się również ruch w poprzek wyznaczonej dla biegaczy drogi. Będziemy jednak starali się odblokowywać trasę niezwłocznie po przebiegnięciu ostatniej grupy zawodników. Dokładny przebieg półmaratonu zaznaczyliśmy na mapie znajdującej się na odwrocie. Uprzejmie prosimy Państwa również o zastosowanie się do zmian w komunikacji i dostępności miejsc parkingowych:

  • niektóre ulice zostaną zamknięte dla samochodów,
  • zmienione zostaną trasy pojazdów komunikacji miejskiej,
  • na drogach pojawi się więcej zakazów zatrzymywania się.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.pol.wroclawmaraton.pl. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową pod adresem biuro@wroclawmaraton.pl.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia. Zapraszamy jednocześnie do aktywnego wzięcia udziału w święcie sportu, jakim stanie się 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton!

( tekst pochodzi ze strony organizatora biegu  http://pol.wroclawmaraton.pl/)

 

UWAGA W TYCH MIEJSCACH NIE PARKUJMY !

(znaki obowiązują 16.06.2018 r. – pojazd zostanie usunięty na lawecie)

 

wf