W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

#BEZPIECZNE WAKACJE W MIEŚCIE – BEZPIECZNIE PO WROCŁAWIU

Poruszając się po naszym mieście mamy do wyboru różne środki transportu, ale najlepsze są te przyjazne dla środowiska, bo nie wymagają paliwa. Najlepiej zostawić samochód np. na parkingu „Parkuj i jedź” – to sposób przemieszczania, który łączy podróż samochodem i komunikacją miejską. Oszczędzisz czas i pieniądze oraz zadbasz o środowisko.


Wybierz inny środek transportu, masz do wyboru m.in.: tramwaj, autobus, rower miejski, hulajnogę. Stosuj się do przepisów oraz znaków drogowych i pamiętaj, aby nie pozostawiać roweru lub hulajnogi w miejscach przypadkowych, które mogą utrudnić ruch innym osobom. Taka niedbałość może stanowić zagrożenie dla osób starszych z laską, dla osób niepełnosprawnych czy dla osób idących z wózkiem dziecięcym – bądź uważny na innych! Pamiętaj, że poruszając się pieszo, jesteś również uczestnikiem ruchu drogowego.

System „Parkuj i jedź”:
https://www.wroclaw.pl/system-parkuj-i-jedz-alternatywa-podrozy-po-wroclawiu?fbclid=IwAR2bSwFBii-FfDRXJs8rpRyE-GWicN9mPfItCCqEey4zNuDF8MeDUJH1-q8

Zasady wypożyczenia roweru miejskiego:
https://wroclawskirower.pl/

Rozkłady jazdy MPK znajdziesz na stronie:
https://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy

 

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, dlatego w lipcu strażnicy przekazywali również materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

 

   

 

 

Materiały i zdjęcia:

st. insp. Krystyna Chmura

st. insp. Bogdan Dobosz 

Opracowanie:

KB, BD