W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

14 CZERWCA – ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY

14 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy.
To dobra okazja, żeby podziękować wszystkim osobom, które dzielą się najcenniejszym darem życia, za ich wspaniałą postawę.

Drodzy Honorowi Dawcy Krwi!!!
Dziękujemy za Waszą odwagę oraz wytrwałość w dążeniu do ratowania zdrowia i życia pacjentów wymagających leczenia krwią i jej składnikami.
Życzymy Wam zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Niech łączy nas kropla, która ratuje życie.

 

 

Pamiętaj, potrzebującym może być kiedyś każdy z nas.

Krwi nie można wyprodukować, ani niczym zastąpić. Jest ona niezbędna do leczenia i ratowania ludzkiego życia. Dzielenie się nią jest niezwykle ważne.
Aktualnie, od 21 maja trwa nasza zbiórka. Każdy może dołączyć. Wystarczy przy rejestracji podać nr 152 lub nazwę HDK PCK Straży Miejskiej Wrocławia. Do dnia dzisiejszego w akcji wzięło udział 22 osoby, z czego 17 zostało zakwalifikowanych, w tym 2 osoby oddały krew pierwszy raz. Łącznie oddano 6,300 ml. pełnej krwi, 1650 ml. osocza, 1650 ml. płytek krwi.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów. W dniu donacji należy spożyć lekkostrawny posiłek oraz pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.
Informację o aktualnie obowiązujących procedurach można uzyskać bezpośrednio na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

PODZIEL SIĘ ZOSTAŃ BOHATEREM!!!
Osoby, które jeszcze się zastanawiają, zachęcamy, bo każda kropla jest na wagę złota.

BD