W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

60-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 71 WE WROCŁAWIU

W uroczystościach 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu w imieniu komendanta Zbigniewa Słysza wzięła udział funkcjonariuszka st. insp. Krystyna Chmura. Na ręce dyrektora Leszka Wesołowskiego złożyła najserdeczniejsze gratulacje Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Społeczności Uczniowskiej, życząc wszelkiej pomyślności w realizacji zarówno zawodowych, edukacyjnych jak i osobistych planów i zamierzeń.

Continue reading

EDUKACJA PIERWSZEJ POMOCY OD NAJMŁODSZYCH LAT

W żłobku „Wyspa Szkrabów” przy ul. Piławskiej we Wrocławiu  st. insp. Beata Dopierała ze Straży Miejskiej Wrocławia przeprowadziła zajęcia edukacyjne „Mini Ratownik”. Mali ratownicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem defibrylatora.

Continue reading

Ruszył Programu prewencyjno – profilaktyczny „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

We wrześniu funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia rozpoczęli w szkołach zajęcia prewencyjno – profilaktyczne „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”.  Tym razem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 przy ul. Sołtysowickiej 34. W części teoretycznej st. insp. Krystyna Chmura omówiła dzieciom z pierwszej klasy w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach. St. insp. Bogdan Dobosz przypomniał o najważniejszych znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej. Następnie uczniowie wyszli na pobliskie przejście dla pieszych aby w praktyce zaprezentować jak prawidłowo przechodzić po pasach przez jezdnię. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, żeby zwiększyć ich widoczność na drodze.

Continue reading

DNI SENIORA

14.09.2018 r. rozpoczęły się „Dni Seniora”. Korowód seniorów z Dolnego Śląska w pięknych kapeluszach, uczniów wrocławskich szkół przy dźwiękach orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji oraz asyście Patroli Konnych Straży Miejskiej wyruszył z pl. Nowy Targ do Rynku. Podczas uroczystego otwarcia na scenie, w imieniu prezydenta miasta Rafała Dudkiewicza,  przywitał wszystkich zgromadzonych – dyrektor departamentu spraw społecznych Jacek Sutryk. Królowi i Królowej Seniorów przekazał symboliczny klucz do bram miasta. Całość uroczystości zakończył koncert zespołu Czerwonych Gitar.

Continue reading

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Programy prewencyjne realizowane przez Straż Miejską Wrocławia kładą duży nacisk na bezpieczeństwo i edukację dzieci w tym zakresie. Na początku każdego roku szkolnego przedszkolaki mają okazję poznać drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które obowiązują na drodze. W ramach takich zajęć 13 września dzieci z Przedszkola 99 przy ul. Inowrocławskiej uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej: mł.spec. Dorotą Żukowską i mł. spec. Adamem Święcickim. Continue reading

III Międzynarodowe Zawody Konnych Służb Mundurowych o Buńczuk Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia

W dniu 9 września 2018 roku odbyły się III Międzynarodowe Zawody Konnych Służb Mundurowych o Buńczuk Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. Na Wrocławskim Torze Wyścigów  Konnych Partynice rywalizowali zawodnicy reprezentujący  konne służby mundurowe Polskiej Policji z Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Poznania, Rzeszowa, Straży Miejskiej z Łodzi i Wrocławia oraz Miejskiej Policji z Pragi. Komendant Zbiegniew Słysz wręczył Buńczyk Michałowi Zastawnemu z Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia, który został zwycięzcą zawodów.

Continue reading

Korowód Nadziei 2018 na rzecz Przylądka Nadziei i Podopiecznych Fundacji

8 września 2018 r. odbyła się Parada „Korowód Nadziei”, zorganizowana przez fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i Straż Miejską Wrocławia  z myślą pomocy dla dzieci chorych na raka. Już po raz siódmy na początku roku szkolnego komendant Zbigniew Słysz wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zwracają uwagę na trudną sytuację dzieci z chorobą nowotworową, które wraz    z początkiem września nie mogą wrócić do szkoły.Podczas parady wspaniale prezentował się Patrol Konny Straży Miejskiej. Na rynku, gdzie odbywał się charytatywny koncert, funkcjonariusze zbierali do puszek datki, które zostały przekazane fundacji z myślą o chorych dzieciach. Małym pacjentom z Przylądka Nadziei życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Continue reading

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

 

Wrzesień to dla większości dzieci czas powrotów do szkoły, dla niektórych natomiast okres, w którym rozpoczynają, jako zerówkowicze  i pierwszoklasiści, swą wielką przygodę z edukacją. Wobec powyższego       Straż Miejska Wrocławia, dążąc do poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, zaprasza do udziału     w programie prewencyjno-profilaktycznym „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”.

Continue reading

XVIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ POLICJI KONNEJ

Nasza funkcjonariuszka Anna Krawczyk ze Straży Miejskiej Wrocławia zajęła 4 miejsce w XVIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej. W zmaganiach o Puchar Komendanta Głównego Policji zmierzyli się jeźdźcy z policyjnych formacji konnych z całego kraju, strażnicy miejscy z Łodzi i Wrocławia oraz drużyny z Czech, Węgier i Słowacji. 

Continue reading

ZWIEDZANIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

     Dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Wołowskiej zwiedzały CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO. St. insp. Paweł Grąbczewski zapoznał ich z przeznaczeniem tego miejsca i omówił jak ważną rolę pełni w bezpiecznym funkcjonowaniu miasta Wrocławia. Zainteresowanie miejscem pracy służb ratunkowych, które przyjmują zgłoszenia od mieszkańców miasta przez 24 godziny na dobę było bardzo duże. Rozpoczęli od punktu gdzie jest monitorowany ruch drogowy ITS i poznały charakter pracy na stanowiskach operatorów zarządzających komunikacją miejską. Następnie udały się do punktu monitoringu miejskiego gdzie pracują funkcjonariusze Straży Miejskiej czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców Wrocławia

Continue reading